بازنشستگي bazneshaste
 
قوانين و مقررات ، اخبارها و گزارشات مربوط به بازنشسته و بازنشستگي

از امام صادق (ع) که رسول خدا (ص) فرمود:ازتجلیل خدا است احترام کردن به مسلمان سپید موی
 
نوشته شده در تاريخ شنبه نهم بهمن ۱۳۸۹ توسط اردستاني رستمي
به گزارش ایسنا،مدیرعامل صندوق تأمین‌اجتماعی تجمیع بیمه‌ تکمیلی بازنشستگان را از برنامه‌های سال آینده صندوق تأمین‌اجتماعی برشمرد و گفت: درصورت فراهم شدن شرایط و هماهنگی سایر صندوق‌های بازنشستگی، امکان تجمیع بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین‌اجتماعی و سایر صندوق‌ها نیز وجود دارد.

رحمت‌الله حافظی در جلسه‌ای با رؤسای کانون‌های بازنشستگان تأمین‌ اجتماعی تجمیع بیمه تکمیلی بازنشستگان را منجر به صرف هزینه کمتر و دریافت خدمات مناسب‌تر دانست و افزود: در حال‌ حاضر به دلیل پراکندگی قراردادهای بیمه تکمیلی در استان‌ها مشکلات و نارضایتی‌هایی به وجود آمده است که از سال آینده نسبت به هماهنگی و انعقاد قرارداد مشترک اقدام می‌شود.

وی از انجام مذاکره با فروشگاه‌های مختلف برای دریافت سبد کالای بازنشستگان خبر داد و یاد آور شد:‌ ارائه سبد کالا به بازنشستگان با هماهنگی وزیر رفاه انجام شده است، برای خرید کالا نیز به دنبال دریافت اجناس با کیفیت و قیمت مناسب هستیم و در صورت نیاز کارت خرید کالا در اختیار بازنشستگان قرار می‌دهیم تا به انتخاب خود کالای مورد نیازشان را دریافت کنند.

وی از بازنگری در طرح پزشکان معین خبر داد و خاطر نشان کرد: پس از بررسی این طرح و رفع مشکلات و استفاده از تجربیات قبلی طرح جدید به اجرا درمی‌آید.

مدیرعامل صندوق تأمین‌ اجتماعی در ادامه بر هماهنگی کامل این صندوق با جامعه بازنشستگان و کارگران تأکید کرد و ادامه داد: ما خود را مدافع حقوق کارگران و بازنشستگان می‌دانیم و در همه تصمیم‌گیری‌ها منافع آنان در اولویت اصلی قرار دارد.

حافظی مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی تأمین ‌اجتماعی را از مشکلات حوزه درمان تأمین ‌اجتماعی برشمرد و عنوان کرد:‌ برای رفع این مشکل هم‌فکری و مشورت با نمایندگان کارگران و بازنشستگان انجام می‌شود و درصورت موافقت و همراهی کارگران و بازنشستگان اقداماتی برای جلوگیری از مراجعه غیرضروری انجام خواهد شد.

در ادامه این جلسه نیز رئیس کانون بازنشستگان تأمین ‌اجتماعی و رؤسای کانون‌های بازنشستگان تأمین ‌اجتماعی استان‌های تهران، همدان، آذربایجان‌ شرقی، گیلان، مرکزی، خوزستان، مازندران، فارس و اصفهان نیز در سخنان جداگانه‌ای به بیان خواسته‌ها و مشکلات مرتبط با استان خود پرداختند.

برگزاری دیدارهای منظم با بازنشستگان، افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده، افزایش حق اولاد و مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی همانند سایر صندوق‌ها، برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان، تسریع در ساخت خانه‌های مهر بازنشستگان، جذب پزشک برای درمانگاه‌های اسدآباد وتویسرکان، افزایش ودیعه کانون‌های بازنشستگی، پرداخت وام به مستمری بگیران، جذب پزشک متخصص در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک، تسریع در احداث ساختمان جدید بیمارستان قائم‌شهر و برخورد قاطع با دریافت زیرمیزی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود که حافظی بر پیگیری خواسته‌های کانون‌های بازنشستگان تأکید کرد.42201


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ